Укуси комах
Що робити при укусах комах
Відпочивати на природі, проводити час на пікніку, відправитися в похід — всі ці заходи можуть бути зіпсовані болючими укусами комах. Дуже часто наслідки таких подій не обмежуються неприємними відчуттями і мають більш значні наслідки. Важливо знати, як правильно надати першу допомогу і не панікувати, приймаючи необхідні заходи.
Якщо вкусила оса
Запобіжні заходи
Найчастіше оси не є агресивними і укуси отримують просто за «недогляд», коли лягають на траву, наступають босою ногою або ж беруть ягоду, на якій сидить комаха. Потрібно бути дуже обережним, якщо проходите біля осиного гнізда, не розмахувати руками і не намагатися відігнати комах — це може роздратувати.
Пам’ятайте, що ос приваблюють сильні запахи (парфуми або алкоголь), крім цього важливий колір одягу (за статистикою, найчастіше бувають ужаленными люди, одягнені у яскравий або темний). Якщо ж комаха сильно набридає, найкраще його все-таки не вбивати, інакше виділяється специфічний феромон, який сигналізує про тривогу і закликає поруч знаходяться ос напасти на кривдника.
Лікування укусу оси
1. Подивіться, чи залишилося в ранки жало? Якщо так, то це значить, що вас вкусила саме бджола, а не оса і ваше завдання якомога швидше витягти жало. Робити це потрібно дуже обережно, найкраще пінцетом. Якщо натиснути пальцями, то можна видавити під шкіру залишився отрута.
2. У уникнення ускладнень, краще якомога швидше випити протиалергічний препарат.
3. Протріть ранку перекисом водню. Також підходить спирт або горілка, після чого можна обробити уражену ділянку йодом або зеленкою.
4. Якщо ви постраждали, то присядьте, відпочиньте. Можна випити трохи солодкої води або гарячого чаю.
5. При сильному болі прикладіть до місця укусу шматочок льоду. Також підійде ганчірочка, змочений у холодній воді. Головне, щоб вода і тканина були чистими.
Алергікам слід бути особливо обережними, не ходити по траві босоніж, обов’язково одягати головний убір, працювати на природі в рукавичках (особливо це стосується саду, де безліч фруктових дерев).
Якщо у потерпілого від укусу спостерігається утруднення дихання, судоми, блювання, необхідно без зволікань звернутися за медичною допомогою.
Якщо вкусив кліщ
Укус кліща може обернутися великими проблемами зі здоров’ям, проте панікувати не варто — при правильних діях все обходиться цілком благополучно. Безумовно, аж ніяк не всі кліщі переносять вірус енцефаліту, але ймовірність зараження досить велика.
Запобіжні заходи
Насамперед треба пам’ятати, що найбільша активність кліщів припадає теплі дні травня-червня. Відпочиваючи у лісі або на дачі краще всього бути в закритому одязі, хоча навіть в цьому випадку немає повної гарантії, що ви не виявите неприємний «сюрприз», зстрибнув і влаштувався посмоктати кровиночки у вас на шиї.
Необхідно дуже ретельно оглядати тіло після походів на природу, адже в більшості випадків укусу кліща жертва навіть не відчуває.
Лікування укусу кліща
1. Перше, що потрібно зробити, це витягнути павукоподібну. Робити це потрібно максимально акуратно, а краще всього довірити процедуру професіоналам. Якщо такої можливості немає, то викрутити кліща можна за допомогою пінцета, схопивши його за тільце і повільно обертаючи навколо своєї осі, ніби викручуючи болт. Підійде і зав’язана навколо шкідника нитки. Обережно посмикуючи, потягуючи вгору і в сторони,без різких рухів. Якщо кліщ розірвався, то спробуйте дістати головку пінцетом. В разі невдачі, обробіть ранку йодом. Ні в якому разі не тисніть кліща!
Інший поширений спосіб — обмежити кровососущему доступ кисню, заливши його соняшниковою олією. Таким чином кліщ послабить хватку. Однак такий спосіб може зайняти від 5 до 30 хвилин і не завжди ефективний, особливо якщо шкідник забрався досить глибоко. Також не слід заливати спиртом або іншими їдкими речовинами — не можна вбивати кліща в ранці.
2. Помістіть витягнутого кліща в ємність для подальшого дослідження в лабораторії на наявність вірусу кліщового енцефаліту.
3. У будь-якому випадку необхідно звернутися до лікаря, адже навіть якщо ви самостійно витягли кліща і обробили ранку, то все одно необхідно провести профілактику кліщового енцефаліту і бореліозу.
Важливо знати! Протягом місяця після укусу необхідно дуже уважно спостерігати за своїм здоров’ям. Якщо з’являються головні болі, підвищується температура, потрібно без зволікання звертатися за медичною допомогою, щоб не допустити розвитку ускладнень.
Перестрахуватися від кліщового енцефаліту можна пройшовши відповідну вакцинацію.